KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15527501
*
nr 1552 7501
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Bad. Signerad. Olja på pannå, 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x18 cm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 18:26:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 11:16:56
1
100 kr
5/7 19:31:20
2
150 kr
5/7 19:36:46
1
200 kr
8/7 22:49:30
3
250 kr
9/7 16:51:19
1
300 kr
17/7 18:16:05
4
350 kr
17/7 18:19:20
1
400 kr
17/7 18:20:41
4
Vinnande bud
17/7 18:21:36
4
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bad gunnar widholm olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
nr 1552 7501
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Bad. Signerad. Olja på pannå, 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x18 cm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 11:16:56 | 1 | 100 kr |
5/7 19:31:20 | 2 | 150 kr |
5/7 19:36:46 | 1 | 200 kr |
8/7 22:49:30 | 3 | 250 kr |
9/7 16:51:19 | 1 | 300 kr |
17/7 18:16:05 | 4 | 350 kr |
17/7 18:19:20 | 1 | 400 kr |
17/7 18:20:41 | 4 | Vinnande bud |
17/7 18:21:36 | 4 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bad gunnar widholm olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41